Betel.tv na Youtube Betel na Facebooku

Chrzest w Duch Świętym

 • M. Hydzik - Warunki chrztu Duchem Świętym, wykład 4

  2017-01-03 12:34

  Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki- Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie (Jan 14,16–17).

  Na wstępie zauważcie, że Pan Jezus określa tu dwie pozycje Ducha: wśród was i w was. Aby Duch Święty mógł być nie tylko wśród nas, ale i w nas, muszą być spełnione pewne warunki. Jakie?

 • M. Hydzik - Trochę historii, wykład 3

  2017-01-02 00:00

  Śledziliśmy rolę Ducha Świętego w życiu Jezusa, a następnie apostołów oraz pierwszych chrześcijan. I w zasadzie na opisie wydarzeń w Zborze w Efezie kończy się relacja Łukasza na temat napełnienia Duchem Świętym. Nie należy jednak wyciągać z tego fałszywego wniosku i uważać, że na tym zakończyła się działalność Ducha Świętego w Kościele.

  Co więc było później?...

 • M. Hydzik - Chrzest i języki, wykład 2

  2016-12-30 13:01

  Wierzę w chrzest duchem świętym ze znamieniem języków

  Jestem świadomy, że dla niektórych osób zrozumienie i zaakceptowanie mojego przekonania wynikającego z przeżycia opartego na Biblii, może się okazać nie do zaakceptowania.

  Rozważanie tego tematu oprę głównie na Dziejach Apostolskich, choć będę się też posiłkował innymi Księgami Biblii.

 • M. Hydzik - Duch święty, wykład 1

  2016-11-01 22:22

  Lecz ja mówię wam prawdę: Pożyteczniej jest dla was, abym odszedł. Jeśli bowiem nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, a jeśli odejdę, poślę go do was. (Jn 16,7)

  Nie wolno wątpić w wypowiedzi Bożego Syna. To, co mówił, było i jest absolutną prawdą...